KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14072223
nr 1407 2223
Hilda Heyman
(1872-1955), Sverige
Blandteknik, "Semitisk präst", ej signerad. Motivet: 43x18, yttermått inklusive ram: 59x30 cm
Hilda Heyman, svensk bildkonstnär född 1872, död 1955.
Utrop:
500 kr
måndag 5 juli 2021
kl 19:56:53